מה זה מנהל עסקים

תוכן עניינים

מהו מנהל עסקים?

מנהלי עסקים הם אנשים שאחראים לפקח על התפעול השוטף של החברה. תפקידם להגביר את הפרודוקטיביות והביצועים בכל המחלקות.

הם עורכים הערכות עובדים קבועות, יוצרים אסטרטגיות לעמידה ביעדים ומציבים יעדים הן בשווקים הנוכחיים והן בשווקים הפוטנציאליים, יוצרים תקציבים מקיפים ומבצעים ניתוחים פיננסיים תקופתיים. בהמשך המאמר תקבלו מידע על מה זה מנהל עסקים ועוד.

חובות עבודה

מנהלי עסקים מפקחים על הניהול השוטף של חברה, לרוב במקום בעליה. תפקידם כרוך בהכוונת פעילויות, אסטרטגיות ויעדים כדי להגביר את הביצועים הארגוניים ולמקסם את ההכנסות. יתר על כן, הם מפקחים על פונקציות משאבי אנוש כגון גיוס עובדים חדשים והערכת ביצועיהם.

מנהלי עסקים בחברות גדולות עובדים בדרך כלל בתוך מחלקה אחת; עם זאת, אלה העובדים בעסקים קטנים ובארגונים ללא מטרות רווח עשויים לפקח על מספר יחידות. תפקידם לפקח על כל הפעולות ולהבטיח שכל אחד יסיים את משימותיו בזמן.

הם עוקבים אחר המצב הפיננסי של החברה שלהם ומתקשרים עם ספקים כדי להבטיח יעילות. בדרך כלל, הם מעסיקים יכולות מנהיגות ומשתפים פעולה בשיתוף פעולה הדוק עם צוותי ניהול כדי ליצור אסטרטגיות יעילות שמגבירות את הרווח הארגוני תוך ייעול תהליכים במקום העבודה.

מנהלי עסקים הם בחירה אידיאלית בקריירה עבור אלה שרוצים להשפיע באופן משמעותי על הביצועים הארגוניים ולעזור לעובדים להתקדם במקצועותיהם. מנהלי עסקים יכולים להועיל לכל ארגון, גדול או קטן.

מנהלי עסקים מתחילים בדרך כלל את הקריירה שלהם כעוזרים משרדיים או רואי חשבון, לומדים את החבלים בעבודה וצוברים ניסיון עד שהם מרגישים מוכנים לקחת אחריות רבה יותר. לאחר שהוכיחו את ערכם, מנהלי עסקים עשויים לעבור לתפקידים בעלי שכר גבוה יותר כמו מעמד קבלן עצמאי או להצטרף לחברת ניהול פיננסי גדולה יותר.

מנהלי עסקים יכולים למצוא תעסוקה במגוון תעשיות, כגון ייצור וקמעונאות, ממשלה, חינוך, בריאות וטכנולוגיה. רבים נכנסים למקצוע זה עם תואר ראשון בניהול, חשבונאות או תחומים קשורים.

אחרים צוברים ניסיון בעבודה לצד מנהל עסקים מנוסה. מי ששואף לתפקיד זה צריך לחפש הזדמנויות הכשרה בסוכנות מקומית או חברה עצמאית המספקת הוראה מסוג זה.

מנהלי עסקים עשויים לבחור להמשיך לתואר שני בניהול. קורסים על פיתוח עסקי, עבודת צוות ומנהיגות יאפשרו להם להתקדם בקריירה שלהם. בהתאם לתעשייה בה הם עובדים, הסמכות או הסמכות רשמיות עשויות להיות מוענקות דרך המכון למנהיגות וניהול (ILM).

מה זה מנהל עסקים – דרישות חינוך והכשרה

למנהלים עסקיים יש מגוון של אחריות בתוך הארגונים שלהם, החל מפיקוח על עובדים וניהול כספים ועד לתכנון וביצוע אסטרטגיות של החברה. מנהל מצליח מתקשר יעדים ויעדים מוגדרים בבירור לאנשי הצוות ולחברה בכללותה, ויוצר תרבות מעודדת המטפחת שיתוף פעולה ומניעה את חברי הצוות.

ניהול עסקי מציע לך את ההזדמנות הייחודית לשלב את ההתלהבות שלך ממנהיגות עם היכולת לסייע לארגון בהשגת יעדיו. מנהלים עסקיים בדרך כלל משתפים פעולה עם מנהלים אחרים, כגון המנכ"ל או ה-COO של חברה, בתכנון והכוונה של פעולות במטרה לשפר את הביצועים הפיננסיים, התדמית הציבורית או שירות הלקוחות בתוך המשרד.

אנשי מקצוע אלה מחזיקים בדרך כלל בתואר ראשון בניהול עסקי, חשבונאות או תחום קשור. יתר על כן, הם עשויים לזכות בתעודות המעודדות את השכלתם ומשפרות את יכולותיהם כמנהל עסקים יעיל.

מנהלים מגיעים ממגוון תעשיות, כגון ביטוח, בנקאות, ייצור, קמעונאות ושירותי בריאות. כדי להצליח הם חייבים להיות מסוגלים לתקשר ביעילות עם כל רמות הארגון – מעובדים לפי שעה ועד מהנדסי חברה וספקים חיצוניים – ולפקח או להכשיר אנשי צוות חדשים.

תפקידיהם כוללים גם ניהול תפעול החברה ופיקוח על כל המחלקות כגון כספים, מכירות, שיווק ומשאבי אנוש. יתר על כן, לעתים קרובות הם עובדים שעות ארוכות מעבר ללוח הזמנים המסורתי של 9 עד 5 משרדים.

בנוסף לתואר ראשון, מנהלי עסקים רבים שואפים לתואר שני בניהול או מנהיגות. זה יכין אותם לאחריות המתקדמות יותר של תפקידם ויעניק להם בסיס מצוין של יכולות תקשורת פיננסיות, אסטרטגיות ובינאישיות.

אם אתה מנהל עסקים שאפתן או מועסק כרגע ומחפש שינוי, תואר ראשון או שני בעסקים יכול לספק יותר סיכויי קריירה. ואכן, ניהול עסקי הוא הבחירה הנפוצה ביותר לתואר לתפקידי ניהול ברמת הכניסה בארה"ב.

מנהלי עסקים דורשים מגוון מיומנויות, כגון בעיה יצירתית-פתרון וחשיבה ביקורתית. יכולות אלו נחוצות במיוחד כאשר מתמודדים עם אתגרים מורכבים שנתקלים במהלך הפעילות היומיומית. יתר על כן, מנהלים אלה חייבים להיות בעלי ידע מעמיק על הצהרת המטרות של החברה שלהם, הערכים, כישורי פרשנות הנתונים ויכולות יצירת האסטרטגיה; הכל חיוני לקבלת החלטות מושכלות לגבי הכיוון העתידי של החברה שלהם.

מה זה מנהל עסקים – שכר

מנהלי עסקים אחראים לפיקוח על פעילות החברה. הם יוצרים ומיישמים אסטרטגיות, מנהלים משאבים וחוזים התרחבות וצמיחה עתידית. יתר על כן, הם מפקחים על משימות יומיומיות ומציעים תמיכה לעובדים. מנהלי עסקים עשויים להעסיק עובדים חדשים, להכשיר אותם כראוי ולבצע הערכות ביצועים.

שכרו של מנהל עסק נקבע על פי מספר גורמים, ביניהם השכלה וניסיון. בדרך כלל, בוגרי מכללות אחרונים מתחילים בקצה התחתון של סולם השכר בעוד שבעלי מומחיות ותארים מתקדמים יותר יכולים לשלוט בתפקידים ברמה גבוהה בעסק מתרחב.

על פי הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה (BLS), המשכורות למנהלי עסקים משתנות בהתאם לתעשייה ולמיקום. מגזרים מסוימים, כמו ייצור או תחבורה, נוטים לשלם משכורות טובות יותר מאחרים.

שכר ההנהלה הוא הגבוה ביותר בסן פרנסיסקו, שם מנהלי עסקים מרוויחים משכורת שנתית ממוצעת של $158,573. עם זאת, נתונים אלה מבוססים על מדגם לאומי ולכן מה שאתה יכול לצפות באזור שלך עשוי להיות שונה ממה שרשום כאן.

מנהלי עסקים צריכים בדרך כלל תואר ראשון במנהל עסקים. עם זאת, מעסיקים מסוימים דורשים רמות גבוהות יותר של השכלה או ניסיון. חלקם מחזיקים בתואר שני בעוד שאחרים בעלי דוקטורט הקשורים לניהול עסקי או תחום קשור אחר.

לפי הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה (BLS), משרות במנהל עסקים הרוויחו שכר חציוני של 59,470 דולר בשנת 2021. הם משמשים בדרך כלל בצוותים המסייעים למנהלים בכירים ומנהלים אחרים בביצוע מדיניות החברה, קביעת סדרי עדיפויות ועמידה בלוחות זמנים של ניהול.

רבים מאותם כישורים שמנהל עסק צריך כדי להצליח בתפקידו הנוכחי ניתנים להעברה לתפקידים אחרים בתוך התעשייה שלהם ומחוצה לה. הנה כמה מעברי קריירה פוטנציאליים המבוססים על היכולות הניתנות להעברה שלך:

סוכנים ומנהלי עסקים של אמנים, פרפורמרים וספורטאים מנהלים משא ומתן וחותמים על חוזים עם לקוחותיהם. הם עשויים לארגן לינה, הופעות פומביות ואירועים אחרים כדי לקדם את הקריירה של לקוחותיהם; בנוסף, הם מטפלים במשא ומתן עם יזמים, פקידי איגוד וגורמים אחרים המעורבים בתעשייה.

קריירה בתחום זה מחייבת מוסר עבודה חזק ויכולת להשקיע שעות ארוכות. בנוסף, עליהם להיות בעלי יכולות תקשורת וארגון מצוינות כדי שיוכלו לנהל ביעילות את לוחות הזמנים של הלקוחות שלהם כמו גם היבטים אחרים של עבודתם.

סביבת עבודה

מנהלי עסקים בדרך כלל עובדים מתוך סביבה משרדית, אם כי הם עשויים לנסוע כדי להשתתף בפגישות ולבקר במחלקות או סניפים אחרים של החברה שלהם. יתר על כן, יש להם שבוע סטנדרטי של 40 שעות והם חייבים מדי פעם להתמודד עם מצבי לחץ כמו התמודדות עם לקוחות או לקוחות קשים.

הם חייבים להיות מסוגלים לנהל צוות גדול של עובדים ולקבל החלטות מהירות על מנת להמשיך את הארגון שלהם קדימה. יתר על כן, הם צריכים לתקשר ביעילות עם הצוותים שלהם ולהעביר מידע חיוני באופן קבוע לצוות ההנהלה.

מיומנות חיונית נוספת למנהלי עסקים היא היכולת להתעדכן בטרנדים ובטכנולוגיות המודרניות. זה כולל הישארות מעודכנת במוצרים ושירותים חדשים שעלולים להשפיע על רווחיות החברה שלהם.

אחת מהאחריות העיקריות של מנהל עסק היא לפקח ולשפר את הפרודוקטיביות, היעילות והביצועים הכוללים של החברה. לשם כך, הם עורכים סקרים עם עובדים, צופים בפעילויות במקום העבודה ומשלבים ניתוח קריטי בתהליכי קבלת החלטות.

מנהלי עסקים חייבים גם לשמור על סביבת עבודה בטוחה על ידי הקפדה על כל נהלי הבטיחות ודיווח על כל מצב לא בטוח. הדבר מצריך ביצוע כל המשימות בצורה מאורגנת ותפעול ציוד בבטחה על מנת להגן על עצמם, על עמיתיהם לעבודה ועל הציבור הרחב.

מנהלי עסקים מחפשים סביבת עבודה המעודדת אותם להצטיין בעבודה שלהם תוך מתן איזון מהנה בין עבודה ופנאי. כדי להשיג מטרה זו, מנהלי עסקים חייבים להחזיק ברמות גבוהות של היכולות.

עוד באתר

מנהל עסקי

מיומנויות שאתה צריך כדי להפוך למנהל עסקים מנהלי עסקים מפקחים ומכוונים את העובדים והתפעול של ארגון או מחלקה. תפקידם להבטיח שהעסק יישאר פרודוקטיבי, יעיל ומאורגן בכל עת. מנהלים מצליחים מסוגלים למשוך כישרונות מובילים, לפקח על עובדים ולתקשר ביעילות עם אנשי הצוות. יתר על כן, הם יוצרים אסטרטגיות עסקיות המאפשרות לחברה לעמוד ביעדיה. גיוס עובדים למנהלים

קרא עוד »

ייעוץ עסקי

כיצד ייעוץ עסקי עוזר לעסקים להתגבר על בעיות יועצים עסקיים מספקים את המומחיות שלהם כדי לסייע לעסקים בפתרון בעיות. הם עשויים לסייע בהגדלת ההכנסות, התרחבות לשווקים חדשים או מציאת פתרונות יצירתיים לבעיות עסקיות. לעתים קרובות הם מתמקדים בפרויקטים רגישים לזמן הדורשים ריכוז ומסירות אינטנסיביים. יתר על כן, יכולות המנהיגות שלהם מאפשרות להם לבנות קרבה עם

קרא עוד »

ניהול עסקי

מהו ניהול עסקי? ניהול עסקי הוא תהליך של ארגון, איוש והובלת ארגון או קבוצה לקראת מטרה מסוימת. הוא מקיף פעילויות רבות כמו שיווק, חשבונאות, ייצור כספים וניהול. הצלחה כמנהל עסקים דורשת יכולות תקשורת חזקות ואיכויות מנהיגות. אלה נחוצים מכיוון שהם מקדמים צמיחה וחיוביות בתוך מקום העבודה. הַגדָרָה ניהול עסקי הוא תהליך של ארגון ובקרה של

קרא עוד »

יועצים עסקיים

יועצים עסקיים יכולים לעזור לך להשיג את המטרות שלך האם אתה מחפש נקודת מבט רעננה או מוכן לקחת את העסק שלך רחוק יותר, שכירת יועץ עסקי עשויה להיות מועילה. יש להם את היכולת לסייע בהשגת היעדים שלך תוך חיסכון בזמן וכסף. יועצים עסקיים מספקים פרספקטיבה שלא תסולא בפז של החברה שלך, ממנה יכולים מנהלים ובעלים

קרא עוד »

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

הכל על ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ייעוץ עסקי לעסקים קטנים יכול להיות נכס שלא יסולא בפז עבור עסקים קטנים הדורשים מומחיות בתחומים מסוימים. היועצים מסוגלים לזהות תחומים לשיפור ולהציע פתרונות שיגדילו את היעילות והרווחיות. עם זאת, ייעוץ אינו מתאים לכל עסק. לפני השקת חברת ייעוץ לעסקים קטנים משלך, וודא שאתה עושה מחקר מקיף ותבין היטב

קרא עוד »

קורס מנהל עסקים

למה לצפות על קורס מנהל עסקים מנהל עסקים הוא תחום נרחב שמקיף מדעים מונעי נתונים כמו חשבונאות ומיומנויות במקום עבודה כמו ניהול. המטרה העיקרית של סוג זה של תכנית לימודים היא להכין את הסטודנטים למגוון אפשרויות קריירה בכל ארגון. רוב התואר הראשון במנהל עסקים מציעים שיעורים בנושאי מימון, שיווק, כלכלה וניהול. יתר על כן, התכנית

קרא עוד »

יועץ עסקי מומלץ

איך למצוא יועץ עסקי מומלץ אם העסק שלך עומד בפני משבר גדול, אתה צריך מומחה שיוכל להדריך אותך דרכו. מפרצות אבטחה ועד אסונות טבע, יועץ עסקי מומלץ בעל מומחיות בניהול משברים יכולים לעזור לארגון שלך לשרוד ולהתאושש מכל מה שהתרחש. מציאת יועץ עסקי מומלץ האידיאלי יכול להיראות כמו אתגר מרתיע. עם זאת, ישנם צעדים שתוכל

קרא עוד »

אסטרטגיה עסקית

מהי אסטרטגיה עסקית? אסטרטגיה עסקית היא השיטה שבאמצעותה חברות מגדירות יעדים ויוצרות תוכניות להשגתן. הוא כולל חזון, הצהרת ייעוד וערכים שקובעים מה החברה תעשה. אסטרטגיה מספקת הנחיות טקטיות כיצד להשיג יעדים ספציפיים. זה עשוי לכלול היכן יש לרכוש משאבים ומי אחראי לניהולם. חָזוֹן חזון עסקי הוא החזון לטווח ארוך שיש למנהלי החברה לגבי האופן שבו

קרא עוד »

קורס ניהול עסקים

למה לקחת קורס ניהול עסקים? קורס ניהול עסקים יעיל חיוני לכל ארגון, בין אם אתה עובד בתאגיד גדול או סטארטאפ קטן. מנהל יעיל חייב להיות בעל יכולת לנווט במערכות מורכבות ולהציע לעובדיו דרך פשוטה קדימה. ניהול עסקי הוא תחום נרחב המחייב מערך מגוון של מיומנויות ומומחיות. קורס ניהול עסקים יכול לצייד אותך בדברים החיוניים כדי

קרא עוד »

תוכנית עסקית

מה שאתה צריך לדעת על כתיבת תוכנית עסקית לא משנה גודל החברה או הסטטוס שלך, תוכנית עסקית יכולה להיות בעלת ערך רב. זה לא רק משכנע משקיעים לממן את המיזם שלך, אלא גם מספק הערכה כנה של רווח ומאפשר לך למדוד הצלחה בהתאם. תוכנית עסקית כתובה היטב יכולה לעזור לך למשוך עובדים ושותפים מוכשרים, ולהפוך

קרא עוד »

ייעוץ ארגוני

מהו ייעוץ ארגוני? ייעוץ ארגוני הוא הפרקטיקה של מתן ייעוץ לעסקים כיצד לפעול בצורה יעילה יותר. זה יכול לכלול ניתוח נתונים קיימים וביצוע שיפורים פנימיים. יועצים ארגוניים מתאמים לעיתים קרובות את הצרכים של מחלקות מרובות בארגון. הם עשויים להציע תמיכה בנושאים הקשורים להכשרה, מנהיגות וגיוון. ייעוץ ארגוני עוזר בניתוח של עלות מול תועלת ניתוח עלות-תועלת,

קרא עוד »